HLG-150H-20
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 150W - Fixed: 20 Vdc @ 7,500mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG150H20
  • Part No:
    HLG-150H-20
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    10.0 to 20.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    7,500 mA (7.5 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C