HLG-120H-C700A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 150.5W - Adj: 215 Vdc @ 700mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG120HC700A
  • Part No:
    HLG-120H-C700A
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    107.0 to 215.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C