HLG-120H-C350A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 150.5W - Adj: 430 Vdc @ 350mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG120HC350A
  • Part No:
    HLG-120H-C350A
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    215.0 to 430.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C