HLG-120H-48AB
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 120W - Adj/Dim: 48 Vdc @ 2,900mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG120H48AB
  • Part No:
    HLG-120H-48AB
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable,Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    120 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,900 mA (2.9 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C