HLG-120H-15A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 120W - Adj: 15 Vdc @ 8,000mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG120H15A
  • Part No:
    HLG-120H-15A
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Maximum Output Power:
    120 W
  • Output Voltage Range:
    7.5 to 15.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    8,000 mA (8.0 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C