HLG-100H-36AB
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 95W - Fixd: 36 Vdc @ 2,650mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG100H36AB
  • Part No:
    HLG-100H-36AB
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    95 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,650 mA (2.65 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C