HLG-100H-36
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 95.4W - Fixed: 36 Vdc @ 2,650mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG100H36
  • Part No:
    HLG-100H-36
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    95 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,650 mA (2.65 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C