HBG-200-48
MEAN WELL
- Const Curr/Volt - 198W - Fixed: 4,100mA (4.1 A) - Dim: 48 Vdc @ No --
Description +
Search Keywords: HBG20048
  • Part No:
    HBG-200-48
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    198 W
  • Output Voltage Range:
    28.8 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,100 mA (4.1 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C