GC160A12-R7B
MEAN WELL
Battery Chargers 1-OUT 13.6V 10A 136W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: GC160A12R7B
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    GC160A12-R7B
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    175 x 72 x 35 mm
  • Battery Cell Size:
    12V