ES18U18-P1J
MEAN WELL
AC/DC Adapter - Wall Mount - 25 Watts: 18V @ 1.38A - NA Input Blades
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ES18U18P1J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    ES18U18-P1J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • CoC Tier:
    No
  • AC Input Current - Maximum:
    0.58A
  • AC Input Voltage:
    90 to 264
  • DC Input Voltage:
    135 to 370
  • Adapter Color:
    Black
  • Dimension:
    79 x 54 x 33 mm