ELG-75-C350DA
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr - 74.9W - Dim: 224 Vdc (OC) @ 350mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG75C350DA
  • Part No:
    ELG-75-C350DA
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    74 W
  • Output Voltage Range:
    107.0 to 214.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    100
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C