ELG-75-C1400B-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 75.6W - Dim: 61 Vdc (OC) @ 1,400mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: ELG75C1400B3Y
  • Part No:
    ELG-75-C1400B-3Y
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    75 W
  • Output Voltage Range:
    27.0 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,400 mA (1.4 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    100
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C