ELG-75-C1400
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr - 75.6W - Fixed: 61 Vdc (OC) @ 1,400mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG75C1400
  • Part No:
    ELG-75-C1400
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    75 W
  • Output Voltage Range:
    27.0 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,400 mA (1.4 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C