ELG-75-48DA
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 76.8W - Dim: 48 Vdc @ 1,600mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG7548DA
  • Part No:
    ELG-75-48DA
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    76 W
  • Output Voltage Range:
    43.2 to 52.8 VDC
  • Maximum Output Current:
    1,600 mA (1.6 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C