ELG-75-42DA
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 75.6W - Dim: 42 Vdc @ 1,800mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG7542DA
  • Part No:
    ELG-75-42DA
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    75 W
  • Output Voltage Range:
    37.8 to 46.2 VDC
  • Maximum Output Current:
    1,800 mA (1.8 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C