ELG-75-36A-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 75.6W - Adj: 36 Vdc @ 2,100mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG7536A3Y
  • Part No:
    ELG-75-36A-3Y
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    75 W
  • Output Voltage Range:
    32.4 to 39.6 VDC
  • Maximum Output Current:
    2,100 mA (2.1 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    Not App
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C