ELG-75-24-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 75.6W - Fixed: 24 Vdc @ 3,150mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG75243Y
  • Part No:
    ELG-75-24-3Y
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    75 W
  • Output Voltage Range:
    21.6 to 26.4 VDC
  • Maximum Output Current:
    3,150 mA (3.15 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    Not App
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C