ELG-300-24A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply 300W Single 5-Pin
Description +
Search Keywords: ELG30024A
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    ELG-300-24A
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current,Constant Voltage
  • Dimming:
    Pot
  • Maximum Output Power:
    300 W
  • Output Voltage Range:
    22.4 to 25.6 VDC
  • Maximum Output Current:
    12500 mA
  • Termination Style:
    Lead Wire
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C