ELG-240-C1750A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 239.75W - Adj: 120 Vdc (OC) @ 1,750mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG240C1750A
  • Part No:
    ELG-240-C1750A
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    239 W
  • Output Voltage Range:
    69.0 to 137.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,750 mA (1.75 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C