ELG-200-C700A-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 200.2W - Adj: 300 Vdc (OC) @ 700mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG200C700A3Y
  • Part No:
    ELG-200-C700A-3Y
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Adjustable
  • Maximum Output Power:
    200 W
  • Output Voltage Range:
    142.0 to 286.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C