ELG-200-C1400-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 198.8W - Fixed: 160 Vdc (OC) @ 1,400mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG200C14003Y
  • Part No:
    ELG-200-C1400-3Y
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    198 W
  • Output Voltage Range:
    71.0 to 142.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,400 mA (1.4 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C