ELG-200-42A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 199.9W - Adj: 42 Vdc @ 4,760mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG20042A
  • Part No:
    ELG-200-42A
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Maximum Output Power:
    199 W
  • Output Voltage Range:
    21.0 to 42.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,760 mA (4.76 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C