ELG-200-36DA
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 199.8W - Dim: 36 Vdc @ 5,550mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG20036DA
  • Part No:
    ELG-200-36DA
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    199 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    5,550 mA (5.55 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C