ELG-150-C2100B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 151.2W - Fixd: 80 Vdc (OC) @ 2,100mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM
Description +
Search Keywords: ELG150C2100B
  • Part No:
    ELG-150-C2100B
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM
  • Maximum Output Power:
    151 W
  • Output Voltage Range:
    36.0 to 72.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,100 mA (2.1 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C