ELG-150-54DA
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 151.2W - Dim: 54 Vdc @ 2,800mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG15054DA
  • Part No:
    ELG-150-54DA
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    151 W
  • Output Voltage Range:
    54.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    2,800 mA (2.8 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C