ELG-150-42-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 150W - Fixed: 42 Vdc @ 3,570mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG150423Y
  • Part No:
    ELG-150-42-3Y
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    42.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    3,570 mA (3.57 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C