ELG-150-36DA
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 150.1W - Dim: 36 Vdc @ 4,170mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG15036DA
  • Part No:
    ELG-150-36DA
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    36.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    4,170 mA (4.17 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C