ELG-150-24D2-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 150W - Dim: 24 Vdc @ 6,250mA - Dim: Timer - User Prgm
Description +
Search Keywords: ELG15024D23Y
  • Part No:
    ELG-150-24D2-3Y
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    Timer - User Programmed
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    12.0 to 24.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    6,250 mA (6.25 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C