ELG-150-24A-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 150W - Adj: 24 Vdc @ 6,250mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG15024A3Y
  • Part No:
    ELG-150-24A-3Y
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    6,250 mA (6.25 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C