ELG-150-24
MEAN WELL
AC/DC - LED - Power Sply - Const Curr/Volt - 150W - Fixed: 24 Vdc - 6,250mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG15024
  • Part No:
    ELG-150-24
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    6,250 mA (6.25 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C