ELG-100-C700-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr - 100.1W - Fixed: 149 Vdc (OC) @ 700mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG100C7003Y
  • Part No:
    ELG-100-C700-3Y
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    100 W
  • Output Voltage Range:
    71.0 to 143.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C