ELG-100-C500DA-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr - 100W - Fixed: 210 Vdc (OC) @ 500mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG100C500DA3Y
  • Part No:
    ELG-100-C500DA-3Y
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    100 W
  • Output Voltage Range:
    100.0 to 200.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    500 mA (0.5 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C