ELG-100-C350B-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 100.1W - Dim: 286 Vdc (OC) @ 350mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: ELG100C350B3Y
  • Part No:
    ELG-100-C350B-3Y
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    100 W
  • Output Voltage Range:
    143.0 to 286.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C