ELG-100-C1050B-3Y
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 99.75W - Dim: 105 Vdc (OC) @ 1,050mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: ELG100C1050B3Y
  • Part No:
    ELG-100-C1050B-3Y
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    99 W
  • Output Voltage Range:
    48.0 to 95.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,050 mA (1.05 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C