ELG-100-42A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 95.76W - Adj: 42 Vdc @ 2,280mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: ELG10042A
  • Part No:
    ELG-100-42A
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    95 W
  • Output Voltage Range:
    21.0 to 42.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,280 mA (2.28 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C