CLG-150-36
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 151.2W - Fixed: 36 Vdc @ 4,200mA - Dim: No
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: CLG15036
  • Part No:
    CLG-150-36
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    151 W
  • Output Voltage Range:
    27.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,200 mA (4.2 A)
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C