CLG-150-20B
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 150W - Adj: 20 Vdc @ 7,500mA - Dim: No
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: CLG15020B
  • Part No:
    CLG-150-20B
  • Output Type:
    Adjustable
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    15.0 to 20.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    7,500 mA (7.5 A)
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C