- 699-GP-22PSB
699-GP-22PSB
Marathon Special Products
Conn Barrier Strip 22 POS 11.1mm Screw Panel Mount 20A
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 699GP22PSB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Marathon Special Products
Part No:699-GP-22PSB
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536908585
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Panel Mount
Gender:N/A
Termination Method:Screw
Pitch:11.1 mm
Number of Circuits:22
Maximum Voltage Rating:150,150 VDC|VAC
Maximum Current Rating:20 A