699-GP-2104-19PSB
Marathon Special Products
Conn Barrier Strip 19 POS 11.1mm Solder Panel Mount 20A
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 699GP210419PSB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Marathon Special Products
  • Part No:
    699-GP-2104-19PSB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Barrier Strip
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Gender:
    N/A
  • Termination Method:
    Solder
  • Pitch:
    11.1 mm
  • Number of Circuits:
    19
  • Maximum Voltage Rating:
    150 V
  • Maximum Current Rating:
    20 A