- 670A-RZ-20PSB
670A-RZ-20PSB
Marathon Special Products
Conn Barrier Strip 40 POS 9.5mm Screw Panel Mount 20A
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 670ARZ20PSB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Marathon Special Products
Part No:670A-RZ-20PSB
Alias/AKA:0619020
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536908585
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
25 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Panel Mount
Gender:N/A
Termination Method:Screw
Pitch:9.5 mm
Number of Circuits:20
Maximum Voltage Rating:300,300 VDC|VAC
Maximum Current Rating:20 A