- 600-GPZ-15
600-GPZ-15
Marathon Special Products
Conn Barrier Strip 30 POS 9.5mm Screw Panel Mount 15A
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 600GPZ15
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Marathon Special Products
Part No:600-GPZ-15
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
25 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Panel Mount
Gender:N/A
Termination Method:Screw
Pitch:9.5 mm
Number of Circuits:15
Maximum Voltage Rating:300,300 VDC|VAC
Maximum Current Rating:15 A