- 599-GP-2020-18
599-GP-2020-18
Marathon Special Products
Conn Barrier Strip 18 POS 9.5mm Solder Panel Mount 15A
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description
Search Keywords: 599GP202018
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Marathon Special Products
Part No:599-GP-2020-18
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Panel Mount
Gender:N/A
Termination Method:Solder
Pitch:9.5 mm
Number of Circuits:18
Maximum Voltage Rating:150 V
Maximum Current Rating:15 A