- 411-GP-21PSB
411-GP-21PSB
Marathon Special Products
Conn Barrier Strip 21 POS 6.4mm Screw Panel Mount 5A
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 411GP21PSB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Marathon Special Products
Part No:411-GP-21PSB
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Panel Mount
Gender:N/A
Termination Method:Screw
Pitch:6.4 mm
Number of Circuits:21
Maximum Voltage Rating:300 V
Maximum Current Rating:5 A