V225.125-P
Littelfuse
Fuse Subminiature Fast Acting 0.125A 250V Holder Cartridge 5 X 15mm Glass
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: V225125P
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Littelfuse
  • Part No:
    V225.125-P
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Subminiature
  • Fuse Size:
    5 x 15 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    0.125 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    250 V