RTAP41W10W25NS
Littelfuse/C&K
1–4 Poles Coded Rotary Switch
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
1–4 Poles Coded Rotary Switch
Search Keywords: RTAP41W10W25NS
  • Part No:
    RTAP41W10W25NS
    EAR99
    1
  • Number of Positions:
    10
  • Pole Throw Configuration:
    SP10T
  • Actuator Length:
    25 mm
  • Dimension:
    25.8mm x 22mm x 37.6 mm
  • Mounting:
    Through Hole
  • Angle of Throw:
    36 °
  • Contact Rating @ Voltage:
    5 A
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1
Ships today, if you order in Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 5