Search Keywords: 312100N03
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Littelfuse/C&K
  • Part No:
    312100N03
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    150
  • Actuator Style:
    Thumbwheel
  • Circuit Code:
    BCD
  • Number of Positions:
    10
  • Mounting:
    Panel, Snap In Front
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.1 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    120 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    28 V
  • Maximum Contact Resistance:
    100 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 65 °C