CF290-0AG-120A
Ledtronics
LED Cartridge - 2-Pin - 9/32"(7mm) - Top-Hat Lens - Super Aqua Green - 120Vac
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CF2900AG120A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ledtronics
  • Part No:
    CF290-0AG-120A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Panel
  • Dimension:
    28.5(Max) - 5.08 x 8.51 mm