T521T336M016ATE050
KEMET Electronics
Tantalum Polymer Capacitor, 33 F, 16 V, T52X KO-CAP Series, 20%, T, 0.05 ohm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +