T494B226M006AT
KEMET Electronics
Cap Tant Solid 22uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.6 Ohm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: T494B226M006AT
  • Part No:
    T494B226M006AT
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Voltage:
    6.3 VDC
  • Case Code:
    B
  • Tolerance:
    20 %
  • Equivalent Series Resistance:
    0.6 Ohm
  • Dimension:
    3.5 x 2.8 x 1.9 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C