T494B106K020AT
KEMET Electronics
Cap Tant Solid 10uF 20V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 1 Ohm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: T494B106K020AT
  • Part No:
    T494B106K020AT
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Voltage:
    20 VDC
  • Case Code:
    B
  • Tolerance:
    10 %
  • Equivalent Series Resistance:
    1 Ohm
  • Dimension:
    3.5 x 2.8 x 1.9 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C